MCBRD nr 1 w Elblągu

 

7 października w Szkole Podstawowej nr 4 uroczyście otwarto pierwsze w Elblągu Miejskie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To efekt współpracy Miasta z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu, w najbliższych dwóch latach planuje się otwarcie kolejnych czterech takich centrów.

W uroczystym otwarciu Miejskiego Centrum BRD udział wzięli, oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, m.in. wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński, naczelnik Wydziału Edukacji Anna Korzeniowska oraz zastępca dyrektora WORD Zbigniew Lichuszewski.

W imieniu uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie dziękuję Prezydentowi Miasta Elbląga i dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu za docenienie podejmowanych przez szkołę działań i wytypowanie do stworzenia w niej pierwszego Miejskiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, miejsca, w którym nasi uczniowie będą mogli nabywać wiedzę i umiejętności dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym – powiedziała podczas otwarcia dyrektor SP 4, Jadwiga Sienkiewicz. – Dzisiejsza uroczystość jest ukoronowaniem kilkuletnich działań całej społeczności szkolnej w podnoszeniu świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szkoła Podstawowa nr 4 została wskazana do pełnienia roli Miejskiego Centrum BRD z racji dużego doświadczenia w zakresie upowszechniania tematyki BRD wśród uczniów. Od 2004 roku we współpracy z elbląskim WORD realizowany jest w tej placówce przez Małgorzatę Stanecką program „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”, nagrodzony w konkursie „Orlen Bezpieczne Drogi”.

Symbolicznego otwarcia pierwszego Miejskiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dokonali wiceprezydent miasta Artur Zieliński i zastępca dyrektora WORD Zbigniew Lichuszewski.

3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg


 

„Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”

M. Stanecka

brd aleksander1Jesień, to pora roku podczas, której elementy odblaskowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wiedzą o tym najlepiej laureaci XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca

M. Stanecka

masaż sercaW ramach Światowego Dnia Przywracania Akcji Serca dla uczniów klasy I a, VIII a, VIII b zostały przeprowadzone warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

„MOJE WYMARZONE MIASTECZKO ROWEROWE” - CZY TYLKO…

M. Stanecka

dzieci-konkurs - Wymarzone miasteczko roweroweCzy marzenie może się spełnić… W świecie dziecięcej wyobraźni już się spełniło. Świadczy o tym ilość i jakość prac plastycznych wykonanych przez małych elblążan.

W Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu 15.10.2020 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  „ Moje wymarzone miasteczko rowerowe ”. Konkurs został zrealizowany w ramach programu promującego zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie” oraz działalności Miejskiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Nr 1 przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”

M. Stanecka

brd 4 swietlik finalJesień, to pora roku podczas, której elementy odblaskowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wiedzą o tym najlepiej laureaci XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”, którzy licznie przybyli ze swoimi najbliższymi na Drzwi Otwarte „Magię Świetlika”. Uroczystość rozpoczęła się 17 października 2019 r. w naszej placówce przy ulicy Mickiewicza 41 o godz. 16.00.

Czytaj więcej...