mPotęga MATEMATYCZNI ZAWODOWCY w SP4

E. Krause

logo mfundacjaDofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki.

Szkolna nocka z królową nauk, zajęcia z architektury, warsztaty kulinarne, a może… zabawa  z lego lub programowanie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku, który SP4 w Elblągu będzie realizowała od września 2021 r. Tegoroczna edycja daje szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk - matematykę.

Udział w projekcie pozwoli uczniom zwiększyć świadomość młodzieży w zakresie praktycznego stosowania matematyki w życiu zawodowym. Nastąpi wzrost kompetencji matematycznych w planowaniu i zarządzaniu budżetem domowym. Poprawie ulegnie wzrost kompetencji matematycznych młodzieży w życiu codziennym. Chcemy promować i upowszechniać matematykę jako ciekawą i użyteczną dziedzinę nauki.

Zajęcia będą realizowane poprzez metodę projektów:

1) matematyka w programowaniu -  Scratch , lego na matematyce,

2) matematyka w kuchni- zaplanowanie budżetu, zakupy, wspólne gotowanie

3) matematyka w architekturze- przygotowanie projektu 3D, zaplanowanie zakupów i wydatków i jego realizacja.

4) szkolna noc z królową nauk- matematyczna gra terenowa, planszówkowy zawrót głowy, matematyczne  rewolucje w kuchni.

Wykonując projekt, uczeń pod kierunkiem nauczyciela zdobywa nową wiedzę i umiejętności a prezentując go kolegom, uczestniczy w procesie uczenia się innych uczniów. Od tradycyjnego zadania domowego projekt różni przede wszystkim tym, że uczniowie samodzielnie zdobywają informacje o jakimś szerszym niż  zwykle zagadnieniu, opracowują je, a następnie prezentują innym.

E. Krause

B. Sawicka