75 - lecie Szkoły Podstawowej nr 4

 

 JUBILEUSZ logo0

 

Uwaga konkurs!

E. Frąckiewicz-Schibowska

drzewo.Ogłaszamy konkurs na imię dla drzewa, które zostanie posadzone na terenie szkolnym z okazji 75-lecia naszej szkoły. Drzewo powinno być nazwane np.: imieniem wielkiego Polaka lub być związane z Henrykiem Sienkiewiczem i jego twórczością, z historią szkoły lub miasta, z wartościami ponadczasowymi. Propozycje nazw proszę składać w gabinecie 304, (koniecznie dopisać  imię i nazwisko autora). Zwycięzca otrzyma nagrodę.

Ponieważ na terenie szkoły rośnie już 5 drzew - Pomników Przyrody, którym nadano imiona na 100 - lecie Niepodległości, te nazwy nie mogą się powtórzyć.

Czytaj więcej...

„Historia SP4 zatrzymana w kadrze" - konkurs

B. Stefańska

kolaz jubileusz1Z okazji jubileuszu 75-lecia naszej szkoły zapraszamy Uczniów, Absolwentów, Rodziców, Dziadków do chwili refleksji i wspomnień związanych z elbląską „Czwórką”.

Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest wykonanie kolażu pt. „Historia SP4 zatrzymana w kadrze“. Pracę można wykonać ze zdjęć archiwalnych i współczesnych oraz pamiątek związanych z życiem szkolnym.

Fotografie (skany) zdjęć, opatrzone krótkimi komentarzami, usytuowane w czasie  można przedstawić:

  • w wybranym programie komputerowym (zapisane w formacie:jpg lub png),
  • lub w dowolnej formie papierowej - brystol min. A2.

Termin realizacji: 31 marca 2022 r.

Czytaj więcej...

Wesprzyj naszą inicjatywę: NASZ MURAL

P. Parzych

nasz muralCelem akcji jest stworzenie muralu, który będzie zdobił mur dzielący teren Szkoły Podstawowej nr 4 i Urząd Skarbowy.  Poprzez projekt, który zakłada upamiętnienie 500-lecia Legendy o Piekarczyku i 75-lecia Szkoły chcemy zamienić nieestetyczne ogrodzenie w wizytówkę dzielnicy.

Powierzchnia ściany wynosi ok. 110  m2.

Termin - koniec maja (odsłonięcie muralu podczas uroczystych obchodów jubileuszowych szkoły).

Mural będzie upiększał okolicę i pozytywnie wpływał na jej wizerunek.

Czytaj więcej...

„Za górami, za lasami... ”

B. Stefańska

sienkiewicz bajkaZ okazji jubileuszu 75-lecia naszej szkoły zapraszamy uczniów klas 1-3 oraz zaprzyjaźnione przedszkola do udziału w konkursie plastycznym ,,ZA GÓRAMI,ZA LASAMI...“. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie ilustracji do utworu Henryka Sienkiewiczapt „Bajka”. Zobacz tutaj.

Forma pracy:
- format pracy: kartka A4 lub A3, dopuszczalne są formy przestrzenne,

- technika dowolna (kredki, farby, wydzieranka, itp).

Termin realizacji: 21 stycznia 2022 r.

Czytaj więcej...