75 - lecie Szkoły Podstawowej nr 4

 

 JUBILEUSZ logo0

 

film 75 lat 1

film 75 ok

Budynek szkoły SP4


 

Jubileusz w elbląskiej Czwórce

D. Iwanowska-Zych

jubileusz czwórki 2022Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła dzisiaj uczestnikom bardzo ważnego wydarzenia. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście świętowali bowiem 75. urodziny Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Dobiegł właśnie końca jubileuszowy rok elbląskiej Czwórki - czas obfitujący w konkursy, imprezy i akcje związane z historią Elbląga, szkoły i jej patronem.

Placówka wpisuje się w historię naszego miasta jako jedna z pierwszych w wyzwolonym Elblągu. Uczniowie zasiedli w szkolnych ławkach 10 września 1946 roku, dlatego rok 2021/2022 stał się okazją do świętowania 75-lecia.

A wszystko po to, żebyśmy nie zapominali o swojej przeszłości, żebyśmy szanowali teraźniejszość i mądrze planowali przyszłość.

Czytaj więcej...

Jubileusz 75-lecia naszej szkoły

Admin

Plakat  obchody 75 lecia szkołyZapraszamy wszystkich byłych i obecnych nauczycieli, pracowników, absolwentów, rodziców, uczniów na jubileusz 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.

Obchody zaplanowane są w dniach 14-15 czerwca 2022 r.

14 czerwca o godzinie 10.00 Msza Święta, a 15 czerwca od 12.00 do16.00 uroczystość na terenie SP 4 w Elblągu.

Szczegóły uroczystości: tutaj.

Uwaga konkurs!

E. Frąckiewicz-Schibowska

drzewo.Ogłaszamy konkurs na imię dla drzewa, które zostanie posadzone na terenie szkolnym z okazji 75-lecia naszej szkoły. Drzewo powinno być nazwane np.: imieniem wielkiego Polaka lub być związane z Henrykiem Sienkiewiczem i jego twórczością, z historią szkoły lub miasta, z wartościami ponadczasowymi. Propozycje nazw proszę składać w gabinecie 304, (koniecznie dopisać  imię i nazwisko autora). Zwycięzca otrzyma nagrodę.

Ponieważ na terenie szkoły rośnie już 5 drzew - Pomników Przyrody, którym nadano imiona na 100 - lecie Niepodległości, te nazwy nie mogą się powtórzyć.

Czytaj więcej...

„Historia SP4 zatrzymana w kadrze" - konkurs

B. Stefańska

kolaz jubileusz1Z okazji jubileuszu 75-lecia naszej szkoły zapraszamy Uczniów, Absolwentów, Rodziców, Dziadków do chwili refleksji i wspomnień związanych z elbląską „Czwórką”.

Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest wykonanie kolażu pt. „Historia SP4 zatrzymana w kadrze“. Pracę można wykonać ze zdjęć archiwalnych i współczesnych oraz pamiątek związanych z życiem szkolnym.

Fotografie (skany) zdjęć, opatrzone krótkimi komentarzami, usytuowane w czasie  można przedstawić:

  • w wybranym programie komputerowym (zapisane w formacie:jpg lub png),
  • lub w dowolnej formie papierowej - brystol min. A2.

Termin realizacji: 31 marca 2022 r.

Czytaj więcej...