Mała Akademia Językowa SP 4

 

logo MAJ SP4W naszej Małej Akademii Językowej SP4 organizujemy dodatkowe zajęcia językowe dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności językowe, interesują się kulturą krajów anglojęzycznych, a w przyszłości nawet pracą w środowisku międzynarodowym. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły, a w dobie pandemii również online. Nasze cele to przede wszystkim poszerzanie zainteresowań i pomoc w przezwyciężaniu barier językowych oraz wzmacnianie wiary we własne kompetencje językowe, a także budowanie doświadczenia posługiwania się językiem obcym jako narzędziem realizacji różnego rodzaju projektów, często w ramach współpracy międzynarodowej.

Regulamin MAJ

Film - MAJ

 

  DMG-20191015-WA0009.jpg DMG-20191015-WA0020.jpg GMG-201812.jpg IMG_0581.jpg IMG_20181217_115338.jpg konferencja 2.png konferencja.png projekt fit to nie kit.jpg


 

Mała Akademia Językowa otwiera swoje podwoje

K. Pedersen

MAJ pasowanieKażdy pewnie słyszał o Zawiszy Czarnym albo o Rycerzach Okrągłego Stołu, ale mało kto wie, że SP4 ma od dziś swoją własną drużynę rycerską. W czwartek 14 października Dyrektor szkoły, pełniąca funkcję Rektora Małej Akademii Językowej, wystąpiła w nowej roli - jako Jej Królewska Wysokość pasowała na rycerzy uczniów, którzy w bieżącym roku akademickim będą uczestniczyli w przedsięwzięciach Małej Akademii.

Czytaj więcej...

penFRIENDship. Przyjaźń przez pisanie

K. Pedersen

penfrendsship1Kim są? Waszymi rówieśnikami.

Skąd są? Z Turcji.

Czego chcą? Przyjaźni i dobrej zabawy.

Grupka uczniów naszej szkoły rozpoczyna nową, fascynującą przygodę. Za sprawą Małej Akademii Językowej nawiązali kontakt z młodymi Turkami i Turczynkami, którzy odpowiedzieli na nasz post opublikowany na platformie eTwinning.

Czytaj więcej...

„The Adventures of Emil”.

K. Pedersen

SP4   logo1Mała Akademia Językowa z dumą prezentuje trzy pierwsze rozdziały powieści, pisanej przez uczniów grupy 1 klasy 6 a, pod roboczym tytułem „The Adventures of Emil”.

Powieść pisana jest w języku angielskim i opowiada o przygodach całkiem zwyczajnego chłopca, który posiadł niezwykły dar. Jaki? O tym możecie się przekonać, czytając naszą powieść.

Kolejne rozdziały w przygotowaniu!

Przyjemnej lektury!

Chapter One

Chapter Two

Chapter Three

On Paddy’s Day everyone’sIrish!

K. Pedersen

kacperZ okazji Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii, Mała Akademia Językowa ogłosiła w zeszłym tygodniu konkurs dla uczniów SP4, w ramach którego należało rozwiązać quiz na temat Zielonej Wyspy oraz przesłać swoje zdjęcie na zielono. Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą konkursu został Kacper Adamczyk, uczeń klasy 7b.

Serdecznie gratulujemy!!!

Happy Saint Patrick’s Day!!!

Czytaj więcej...