Mała Akademia Językowa SP 4

 

logo MAJ SP4W naszej Małej Akademii Językowej SP4 organizujemy dodatkowe zajęcia językowe dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności językowe, interesują się kulturą krajów anglojęzycznych, a w przyszłości nawet pracą w środowisku międzynarodowym. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły, a w dobie pandemii również online. Nasze cele to przede wszystkim poszerzanie zainteresowań i pomoc w przezwyciężaniu barier językowych oraz wzmacnianie wiary we własne kompetencje językowe, a także budowanie doświadczenia posługiwania się językiem obcym jako narzędziem realizacji różnego rodzaju projektów, często w ramach współpracy międzynarodowej.

Regulamin MAJ

Film - MAJ

 

  DMG-20191015-WA0009.jpg DMG-20191015-WA0020.jpg GMG-201812.jpg IMG_0581.jpg IMG_20181217_115338.jpg konferencja 2.png konferencja.png projekt fit to nie kit.jpg


 

Dear Santa...

K. Pedersen

Dear SantaJak nazywa się Święty Mikołaj po japońsku? A jak po francusku, niemiecku lub w języku swahili? Jeżeli jesteście ciekawi, zajrzyjcie na gazetkę Małej Akademii obok sali 202. Znajdziecie tam też listy do Świętego. Studenci Małej Akademii proszą w nich o wymarzone mazaki, ciepłe kocyki, a nawet o nowy fotel! Ale oprócz rzeczy materialnych proszą też o te wielkie i ważne, jak pokój na świecie i rozsądek dla rządzących. Każdy list jest inny, każdy jest wzruszający. Każdy zasługuje na spełnienie marzeń w nim zapisanych. 

Wesołych Świąt!

Czytaj więcej...

Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day

K. Pedersen

swieto dziekczynieniaMała Akademia Językowa postawiła sobie za cel przybliżyć społeczności naszej szkoły wszystko, co wiąże się z tajemniczym Świętem Dziękczynienia. Plakaty z informacjami na ten temat podziwiać można na gazetce obok sali 202. Zapraszamy do oglądania!

 

Czytaj więcej...

Konkurs

K. Pedersen

konkurs maj 1Dzisiaj studenci Małej Akademii wzięli udział w ogólnopolskich zmaganiach konkursowych "Forget-Me-Not". Musieli zapoznać się z treścią opowiadania, kilkoma powiedzonkami oraz słowami piosenek. A wszystko to w języku angielskim. Konkurs odbył się w formie online. Na przebrnięcie przez ponad 50 pytań uczniowie mieli jedynie 40 minut. Brawo za odwagę! Jesteśmy z Was dumni!

Czytaj więcej...

Mała Akademia Językowa - ruszamy ponownie!

K. Pedersen

MAJ 2022Mała Akademia Językowa po raz kolejny otwiera swoje podwoje. Tym razem zamiast tradycyjnych indeksów jej studenci otrzymali od Rektora… karty lojalnościowe. Tak, tak! Zupełnie jak w sklepie, gdzie za systematyczne zakupy klient zostaje nagrodzony upominkiem lub zniżką, tak i tegoroczni studenci za udział w akcjach Akademii otrzymywać będą pieczątki lub podpisy. Za odpowiednią ich ilość czekać będzie nagroda.

Czytaj więcej...