Świetlica

 

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu:

 • jesteśmy integralną i niezastąpioną częścią systemu wychowania szkolnego, równorzędnym partnerem w realizacji zarówno celów opiekuńczych jak i dydaktyczno-wychowawczych.
 • zajęcia w świetlicy prowadzone są w grupach wiekowych lub zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami podopiecznych, ściśle według programu wychowawczego szkoły.

 

godziny pracy: 6.30 -17.00

Kierownik: Teresa Ostrowska

Wychowawcy: Aneta Szymaniec, Iwetta Terebus, Joanna Karwowska, Krystyna Gierszewska, Katarzyna Kosińska, Aleksandra Jurasińska.

ŚWIETLICA - film

 

1.jpg 20200109_121821.jpg 20200109_121827.jpg 20200109_121832.jpg 20200109_121842.jpg 20200109_121852.jpg 20200109_121853.jpg 20200109_121854.jpg


1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG


Kodeks Świetlicy Przyjaznej Dzieciom i Rodzicom

 1. Rodzice z ufnością oddają nam swój największy skarb. My - dyrekcja, nauczyciele i cały personel szkoły – wyrażamy wolę współpracy z rodzicami, tak aby wspólnie tworzyć najlepsze warunki rozwoju dzieci.
 2. Staramy się poznać oczekiwania rodziców. Są one dla nas wskazówką, jak organizować pracę świetlicy. Zadowolenie dzieci i rodziców jest miarą naszej pracy.
 3. Rodzice są pierwszymi wychowawcami swoich dzieci – uważnie słuchamy informacji rodziców o potrzebach ich dzieci.
 4. Staramy się stworzyć warunki, które najlepiej sprzyjają rozwojowi naszych uczniów.
 5. W trakcie pracy coraz lepiej poznajemy naszych uczniów. Rzetelnie i obiektywnie informujemy rodziców o sukcesach ich dzieci. Nie ukrywamy żadnych problemów, omawiamy je z rodzicami po to, aby wspólnie lepiej je rozwiązywać.
 6. Jesteśmy uprzejmi, życzliwi i delikatni. Wiemy, jak rodzice głęboko przeżywają zarówno sukcesy, jak i porażki swych dzieci.
 7. Widzimy wiele miejsca dla współpracy z rodzicami naszych uczniów.
 8. Rodzice mają prawo wypowiadania się na temat spraw dotyczących ich dzieci. Uwagi rodziców są dla nas wskazówką do stałej poprawy jakości naszej pracy.
 9. Rodzice i nauczyciele mają wspólny cel: tworzenie warunków do jak najlepszego rozwoju uczniów. Współpraca jest warunkiem i drogą do sukcesu dzieci. 

J. Słomczyńska w oparciu o Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom Ireny Dzierzgowskiej


 

„rePETujemy”

repetujemyŚwietlicowa drużyna SP4 jako jedna z 20 z całej Polski zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej ,,REPETUJEMY”. W trakcie roku szkolnego, w ramach programu będziemy rywalizować realizując poszczególne zadania. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Trzymajcie za nas kciuki!

Program edukacji ekologicznej „rePETujemy” kierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych i skupia się na pogłębieniu ich świadomości wokół problemu odpadów oraz ich wpływu na środowisko – nieumiejętne i niewłaściwe gospodarowanie nimi przyczynia się do zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody. Ma także bezpośredni negatywny wpływ na liczne ekosystemy i gatunki.

Czytaj więcej...

Laureaci świetlicowego konkursu

konkurs miś  bohater książkowyJest nam niezmiernie miło poinformować, że świetlicowy konkurs plastyczny „Miś - bohater książkowy” dla dzieci z zaprzyjaźnionych z naszą szkołą elbląskich przedszkoli został rozstrzygnięty.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w świetlicy

przedszkolaki z 26 w swietlicy 04 października naszą świetlicę odwiedziły „Jeżyki" z Przedszkola nr 26 w Elblągu. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach ruchowych przygotowanych przez p. Pawła.

Czytaj więcej...

Dzień naleśnika w świetlicy szkolnej

swietlica dzien nalesnikaDzisiaj w świetlicy wspólnie robiliśmy naleśniki. Były przepyszne. Czekamy z utęsknieniem na następny taki dzień.

Czytaj więcej...

Konkurs „Jestem zdrowy, aktywny, bezpieczny"

maja konkursMiło nam poinformować, iż kolejny konkurs plastyczny zorganizowany przez naszą świetlicę został rozstrzygnięty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...

LAUREACI KONKURSU „Miś Uszatek dziś Wam powie, jak dbać o swoje zdrowie"

rysunek - miśMiło nam poinformować, że świetlicowy konkurs plastyczny dla przedszkolaków zorganizowany w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia został rozstrzygnięty. Do organizatorów wpłynęły prace z dwóch zaprzyjaźnionych z naszą świetlicą elbląskich przedszkoli. Dzieci 6-letnie wykazały się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, ukazując w swoich pracach, że temat dbania o własne zdrowie nie jest im obcy. 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…