„Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”

M. Stanecka

konkurs Jestem widoczny bezpieczny na drodzeJesień, to pora roku podczas, której elementy odblaskowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wiedzą o tym najlepiej laureaci XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs był formą realizacji zagadnień zawartych w programie Miejskiego Centrum BRD Nr 1 w Elblągu oraz opracowanym i wdrażanym w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu autorskim programie Małgorzaty Staneckiej promującym zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”, a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu.

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”, który został przeprowadzony w ramach realizacji autorskiego programu Małgorzaty Staneckiej promującego zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0 – III miasta i gminy Elbląg, których prace oceniono na czterech poziomach:

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0;

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas I;

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas II;

– formy literackie: hasło, wiersz, opowiadanie – uczniowie klas III.

W listopadzie 2023 r. jury dokonało oceny:

67 prac plastycznych;

25 prac literackich.

Laureaci konkursu.

Konkurs plastyczny:

Dzieci z przedszkoli i uczniowie klas 0:

I miejsce: Antonina Belling- Przedszkole Nr 6.

II miejsce: Laura Kopeć- Przedszkole Nr 19.

III miejsce: Iza Wojciechowska, Marcelina Walczak, Aleksandra Warkus, Klaudia Szukiewicz- Przedszkole Nr 34.

Wyróżnienie: Oliwier Gąska, Nadia Jakubowska- Przedszkole Nr 6,Zuzanna Kropiewnicka - Przedszkole Nr 14, Justyna Topolewska, Liliana Lubańska- Przedszkole Nr 15, Franciszek Ciemniecki, Wiktor Nowacki,  Ada Synowiec, Hana Gąsiorowska, Zofia Raulin -Przedszkole Nr 19, Alicja Grabowska - Przedszkole Nr 31.

Uczniowie klas I:

I miejsce: Zofia Wirkus- Szkoła Podstawowa Nr 16.

II miejsce: Emilia Demianiuk- Szkoła Podstawowa Nr 25.

III miejsce: Jan Wulczyński- Szkoła Podstawowa Nr 16.

Uczniowie klas II:

I miejsce: Maksymilian Pinkowicki- Szkoła Podstawowa Nr 16.

II miejsce: Franciszek Korzeniewski- Szkoła Podstawowa Nr 16.

III miejsce: Fabian Ciupa- Szkoła Podstawowa Nr 16.

Konkurs literacki:

Uczniowie klas III:

Kategoria wiersz:

I miejsce: Igor Gotowała - Szkoła Podstawowa Nr 14.

II miejsce: Antonina Kamińska - Szkoła Podstawowa Nr 4.

Kategoria hasło:

I miejsce: Amelia Wernerowicz- Szkoła Podstawowa Nr 4.

II miejsce: Igor Gotowała- Szkoła Podstawowa Nr 14.

III miejsce: Alex Jurgielewicz- Szkoła Podstawowa Nr 14.

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zostały wręczone uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”  13.12.2023 r.

Miejskiego Centrum BRD Nr 1 w Elblągu

Małgorzata Stanecka