Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

M. Stanecka

Ogólnopolski Dzień OdblaskówW poniedziałek 02.10.2023 r. w ramach współpracy Komendy Miejskiej Policji Wydział Ruchu Drogowego w Elblągu z Miejskim Centrum Bezpieczeństwa Ruch Drogowego Nr 1 przy Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne Świeć Przykładem - Noś Odblaski! Celem spotkania profilaktycznego było uświadomienie najmłodszym, jak ważne są elementy odblaskowe oraz zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych, do korzystania z elementów odblaskowych.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, sprawią, że pieszy będzie lepiej widoczny dla kierujących oraz kierowca widząc z daleka święcący punkt ma więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.