Szkoła na Bursztynowym Szlaku

W lutym nasza szkoła przystąpiła do IV edycji projektu Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników - „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”. W konkursie biorą udział szkoły z miejscowości leżących na dawnym szlaku handlarzy bursztynem. Jesteśmy pierwszą szkołą  startującą z Elbląga i pierwszą w województwie. Zadania realizowane będą na lekcjach przyrody, historii, plastyki, w formie wycieczek, lekcji muzealnych, konkursów. Już w tym tygodniu na lekcjach przyrody we wszystkich klasach IV – VI omówione zostaną zagadnienia dotyczące pochodzenia bursztynu, odmian, inkluzji, miejsc występowania. Na lekcjach historii – Bursztynowy Szlak, handel bursztynem w czasach rzymskich, właściwości zdrowotne i magiczne. 5 marca tematyką zajęć koła historycznego („Tajemnice historii” ) będzie Bursztynowa Komnata – okoliczności wykonania dzieła, tajemnicze zaginięcie w czasie II wojny, jej związek z pobliskim Pasłękiem, zagadkowe hipotezy i niewyjaśnione fakty. Na zajęciach mile widziane także osoby spoza koła. W następnych tygodniach – kolejne atrakcje i konkursy. Nagrodą dla zwycięskich szkół jest certyfikat i cenne nagrody rzeczowe.

Wyróżnienie w ogólnopolskim projekcie – Szkoła na Bursztynowym Szlaku

Wyróżnienie w konkursie „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”

Wyniki międzyszkolnego konkursu „Biżuteria jak z bursztynu”

Lekcje o bursztynie w Muzeum