Wyniki międzyszkolnego konkursu „Biżuteria jak z bursztynu”

E. Frąckiewicz- Schibowska

Drugi rok trwają starania o certyfikat międzynarodowego programu „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”. Jednym z zadań, które sobie postawiliśmy było zorganizowanie konkursu plastycznego „Biżuteria jak z bursztynu”. Do konkursu przystąpiły szkoły z Gdańska i Elbląga. Nasza szkoła w tym roku nie brała udziału – dla nas konkurs był rok temu. Wybór najciekawszych prac okazał się bardzo,  trudny ponieważ dzieci wykazały się wyjątkową pomysłowością – biżuterię zrobiły z: suszonych moreli, rodzynek, jabłek, skórki pomarańczowej, żelek, chrupek, karmelu, makaronu, gipsu, masy solnej … . Z prac wykonana została wystawa, którą można oglądać w bibliotece.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a zwycięzcy książki ufundowane przez Radę Rodziców.  Uczniom  gratulujemy pomysłowości i inwencji twórczej a nauczycielom, pod których opieką powstały prace dziękujemy za zaangażowanie i inspirującą współpracę.

Wyniki konkursu „Biżuteria jak z bursztynu”

Klasy I – III:

I miejsce - Maja Kamińska – Szkoła Podstawowa Św. Jana de La Salle w Gdańsku

II miejsce – Michał Jankowski - Szkoła Podstawowa Św. Jana de La Salle w Gdańsku

III miejsce – Sebastian Żmurek - Szkoła Podstawowa Św. Jana de La Salle w Gdańsku

Wyróżnienia:

Zuzia Daniłowicz – Szkoła Muzyczna w Elblągu

Mikołaj Ostrowski - Szkoła Podstawowa Św. Jana de La Salle w Gdańsku

Maria Danielewska - Szkoła Muzyczna w Elblągu

Julia Chechłowska - Szkoła Muzyczna w Elblągu

Klasy IV – VI

I miejsce – Amelia Kruczyńska – Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdańsku