Kalos Kagathos

B. Sawicka

Ruszyły zajęcia programu Kalos Kagathos - „Piękny i dobry”.
Kalos Kagathos - ideał arystokratycznego wychowania w starożytnej Grecji, człowiek odznaczający się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała oraz umiarkowaniem, stawiający bezinteresownie swe siły do dyspozycji krajowi i społeczeństwu.
W obecnym rozumieniu Kalos Kagathos - to: wrażliwy na piękno, mądry i uczciwy człowiek, dla którego zasady moralne: honor, odpowiedzialność za czyny i uczciwość są bardzo ważne w życiu. To osoba sprawna fizycznie - silna i wytrzymała, cierpliwa oraz pokorna. To ktoś, komu można zaufać i kto jest wzorem do naśladowania.
Trzydziestu uczniów klas IV-VI bierze udział w zajęciach programu Kalos Kagathos, prowadzonych w naszej szkole przez panią Krystynę Gierszewską i Beatę Sawicką

Jeszcze o Kalos Kagathos

Finał Kalos Kagathos