Piękny i dobry

Po szkolnych zmaganiach w ramach programu Kalos Kaghatos przyszedł czas, aby zaprezentować się szerszemu gronu. Ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły zgłosiło się do miejskiego programu edukacyjnego. Uczniowie muszą się wykazać dużą sprawnością fizyczną połączoną z praktycznym wykorzystaniem wiadomości, będą doskonalić swoje tzw. mocne strony i dowiedzą się nad czym jeszcze warto popracować, aby być pięknym i dobrym człowiekiem.

Poprzez szereg eliminacji do finału dotrze sześć osób, które przeżyją wspaniałą przygodę w Mikołajkach (24 - 25 maja) zakończoną atrakcyjnym pobytem w hotelu „Gołębiewski”. Wśród wielu niecodziennych atrakcji znajdą się:  wyprawa kajakowa w Mikołajkach, pływanie i nurkowanie z akwalungiem, wspinaczka sportowa, wyścigi gokartów, rajd MTB + survival.

Po spotkaniu w Bażantarni, gdzie trzeba było wykazać się kondycją fizyczną, przyszedł czas na popisanie się swoimi talentami. W hali sportowej przy ulicy Kościuszki można było zobaczyć i posłuchać wielu przyszłych gwiazd. Bilety do następnego etapu otrzymało 11 osób, w tym aż siódemka z naszej szkoły: Karolina Bergman, Julia Dąbrowska, Alicja Juszczyszyn, Aleksandra Salomon, Kamila Sawicka, Dajana Suszek i Sebastian Dziąbkowski. Pozostali uczestnicy dowiedzą się, czy dostali się do trzeciego etapu, w najbliższy czwartek – 10 maja o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej. Tam też dla pierwszej czterdziestki odbędzie się etap kontroli wiedzy ogólnej i logicznego myślenia oraz sprawności fizycznej.
Z zapartym tchem śledzimy poczynania naszych uczniów. Wiemy, że stać ich na wiele. Mamy nadzieję, że nie zabraknie reprezentantów czwórki w finałowej szóstce!