Warto być dobrym

B. Sawicka

warto byc dobrymUwaga! Rusza Akcja Warto być dobrym!
Kampania “Warto być dobrym” jest największą tego typu akcją edukacyjną w Polsce, której celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży dobrych postaw, ucząca szacunku dla innych ludzi, a także promująca idee wolontariatu.

Najistotniejszą dla uczniów częścią akcji jest konkurs, którego główną nagrodą jest rower górski marki KROSS. Rywalizacja w ramach akcji, trwającej niemalże do końca roku szkolnego, polega na spełnianiu przez dzieci dobrych uczynków w następujących obszarach:

Ja i Bliźni, czyli pomoc drugiemu człowiekowi,

Ja i Społeczność, czyli zaangażowanie w działania na rzecz społeczności klasowej, szkolnej lub społeczności lokalnej,

Ja i Świat, czyli działalność o charakterze działania globalnym na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Koniec roku szkolnego będzie czasem wyboru klasowych liderów w czynieniu dobra (koordynatorami klasowymi są wychowawcy), a spośród najlepszych uczestników z całej szkoły rozlosujemy główną nagrodę - rower górski marki KROSS. Wraz z rowerem otrzymaliśmy od Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła” multimedialny pakiet edukacyjny “Akademia Umysłu 2″ do szkolnej biblioteki oraz baner akcji. Na kolorowym banerze widnieje logo patronów i sponsorów głównych akcji oraz 52 miejsca na naklejki, które może wykupić firma lub osoba prywatna, przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka-cegiełka to wydatek 100 zł, każdy może wykupić od 1 do 1500 takich naklejek, ale tylko jedną na szkołę. Zainteresowani mogą korzystać z infolinii 801 999 333, gdzie konsultanci informują o wszelkich szczegółach.

10 najlepszych szkół, które uzyskają najwyższy wskaźnik uczniów, wywiązujących się ze złożonych wychowawcom deklaracji otrzyma po 10 000 zł na cel pożyteczny dla całej społeczności lokalnej, który wybiorą uczniowie.
Pamiętajcie!!! „Czynione dobro powraca”

warto_byc_dobrym001.JPG warto_byc_dobrym003.JPG warto_byc_dobrym006.JPG warto_byc_dobrym008.JPG

Czy warto byc dobrym?