„O2żnie strzeżmy atmosfery”

E. Barcikowska-Bielska

atmosferaKolejna misja Eko Odkrywców! Tym razem uczniowie pod okiem nauczyciela i przy wykorzystaniu technologii komputerowej samodzielnie przygotowali ulotki na temat składu spalin samochodowych i wpływu ich emisji na zdrowie człowieka. Przygotowali tematyczne transparenty i w godzinach szczytu wyruszyli „w miasto”, w miejsca, gdzie na co dzień kierowcy spędzają długie minuty stojąc w tzw. „korkach”. Wyjście było okazją do uświadomienia kierowcom zagrożeń, jakie generuje ich samochód. Uczniowie rozdawali przygotowane przez siebie ulotki i i zachęcali do zrobienia dobrego uczynku dla przyrody i zmiany środka transportu na alternatywny, bardziej ekologiczny.

Działanie przeprowadzono w ramach udziału szkoły w konkursie Eko Odkrywcy. Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 4 są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia

strzezmy atmosferherb elblag strze

DSC07695.JPG DSC07699.JPG DSC07700.JPG DSC07702.JPG DSC07704.JPG DSC07706.JPG DSC07708.JPG