Europejska literofrajda

Comenius to jeden z czterech programów sektorowych programu „Uczenie się przez całe życie”. Nasz projekt pt. „Europejska literofrajda” uzyskał akceptację i od 1 września 2011 r. jest wdrażany w naszej szkole. Nad realizacją tego projektu współpracować będziemy z nauczycielami i uczniami z: Czech, Hiszpanii, Słowacji, Turcji i Włoch. Uczestnicząc w projekcie „Europejska literofrajda”, uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli okazję przekonać się, że czytanie i pisanie to umiejętności praktyczne, niezbędne w codziennym życiu, a jednocześnie dostarczające przyjemności. Uczniowie inspirowani historią, literaturą i tradycjami danych krajów będą tworzyć prace plastyczne, pisać teksty literackie, redagować gazetki szkolne uwzględniające wielokulturowość i wielojęzyczność Europy. Już w listopadzie gościć będziemy nauczycieli z krajów partnerskich. Czeka nas dwa lata wytężonej pracy, ale i świetnej zabawy nad realizacją zadań „Europejskiej literofrajdy”.

Festiwal Młodego Europejczyka

Cudze chwalicie…

Lekcja polskiego w tureckiej szkole

Uroczyste otwarcie projektu "Europejska literofrajda"