Życzenia od Honorowego Obywatela Elbląga na 100 lecie

E. Frąckiewicz- Schibowska

h j schuch1

Szanowna Pani Dyrektor Sienkiewicz!

Pani zaproszenie z okazji 100-lecia szkoły bardzo mnie ucieszyło, za co bardzo dziękuję. Z przykrością muszę Panią poinformować, że z powodu ważnych zajęć w dniach 24/25 pażdziernika 2013 r. nie mogę przyjechać. Ten termin potwierdziłem już w maju i będę wtedy kierował posiedzeniem w Lineburgu. Proszę Panią o zrozumienie. Bardzo się cieszę z Państwa programu i zamierzeń.

Z okazji 100-letniego jubileuszu składam Pani gratulacje i życzę Pani szkole wiele sukcesów i wielu pomyślnych lat w tym pięknym budynku. Serdecznie pozdrawiam Panią, zespół pedagogiczny i wszystkich uczniów. Z przyjacielskim pozdrowieniem – Hans Jurgen Schuch.

Hans Jurgen Schuch – były dyrektor Muzeum Elbląskiego i Zachodniopruskiego w Wobeck koło Minster w Niemczech, wydawca miesięcznika „Wiadomości Elbląskie”, przewodniczący związku „Truso” skupiającego byłych mieszkańców Elbląga i powiatu ale przede wszystkim Honorowy Obywatel Elbląga zaproszony był na jubileuszową uroczystość. Pan Schuch odwiedził naszą szkołę w kwietniu tego roku. Owocem tej wizyty był obszerny artykuł o szkole w niemieckiej gazecie „Der Westpreusse”  z dnia  04.05.2013 r . Tłumaczenie  zamieszczone zostało na str. internetowej nasze szkoły w zakładce – Historia szkoły.