• Z życia szkoły_0.jpg
 • Z życia szkoły_00.jpg
 • Z życia szkoły_1.jpg
 • Z życia szkoły_2.jpg
 • Z życia szkoły_3.jpg
 • Z życia szkoły_4.jpg
 • Z życia szkoły_5.jpg
 • Z życia szkoły_6.jpg
 • Z życia szkoły_7.jpg
 • Z życia szkoły_8.jpg
 • Z życia szkoły_9.jpg
 • Z życia szkoły_10.jpg
 • Z życia szkoły_11.jpg
 • Z życia szkoły_12.jpg
 • Z życia szkoły_13.jpg
 • Z życia szkoły_14.jpg
 • Z życia szkoły_15.jpg

Święto sportu w Trusoschule

E. Frąckiewicz- Schibowska

trusoschule09Trusoschule* zorganizowała w czwartek w Bażantarni (niem. Vogelsang) święto sportu. W imprezie bardzo chętnie brali udział również rodzice, okazując tym samym swoje przywiązanie do szkoły. Najpierw odbyły się zawody w pięcioboju i trójboju, które miały bardzo ciekawy przebieg. Następnie wystąpił chór pod przewodnictwem nauczyciela Ehma, zapewniając rozrywkę zgromadzonym rodzicom. Szczególnie gorąco przyjęto pieśń „Westpreussenlied” i „Unser die Sonne, unser die Erde”. Następnie uczniowie najstarszych klas, tj. około 300 dzieci, pod przewodnictwem nauczyciela Hellbuscha wzięli udział w ćwiczeniach dowolnych, które były bardzo dokładnie wystudiowane i zrobiły na zebranych ogromne wrażenie. Dzięki tak przeróżnym konkurencjom, jak bieg przez płotki, bieg w workach, bieg z jajkami, sztafecie, grom w piłkę i innym zabawom, w których brali udział najmłodsi uczniowie, czas płynął bardzo szybko. Zwycięzcy zostali oczywiście wyróżnieni niewielkimi nagrodami ufundowanymi przez kilka elbląskich sklepów. Na końcu każde dziecko otrzymało torebkę z cukierkami, które zostały ufundowane przez kilkoro rodziców. Całe towarzystwo wracało do domu pośród wspólnych śpiewów, oświetlając sobie drogę lampionami. Dzięki współpracy kolegium nauczycielskiego i rady rodziców święto można zaliczyć do bardzo udanych. („Elbinger Tageblatt” piątek, 04.09.1931 r.)

*Obiekt przedwojennej Trusoschule znajduje się przy obecnej ul. Mickiewicza pod nr 41, w którym mieści się obecnie Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza. Ten okazały gmach szkolny wybudowany został w latach 1912-1913. Dzisiaj jest wspaniale odrestaurowany, warto zwrócić uwagę na znajdujący się na budynku piękny herb miasta Elbląga. Jak na prawie stuletni obiekt  wygląda imponująco.
 
Artykuł z Elbląskiej Gazety Internetowej portEL