Dni Ratownictwa Medycznego

M. Stanecka

zyj 44 zajecia ratownictwo medyczneDnia 13 października 2009r. kl.IIc włączyła się w uroczyste obchody Dnia Ratownictwa Medycznego, zorganizowane w Klubie Garnizonowym przy ul. Mirosławskiego.
Uczniowie pod fachowym okiem ratowników medycznych zdobywali umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej m. in.: wzywanie pomocy, bandażowanie, przyjmowanie przez poszkodowanego tzw. pozycji bezpiecznej, zakładanie chusty usztywniającej, resuscytacja na fantomach, zakładanie opatrunku na głowę.

Ciekawość wśród uczestników wzbudziło owijanie osób poszkodowanych specjalną folią.
Uczniowie kl.IIc zostali pochwaleni za aktywność oraz znajomość numerów alarmowych. Punktem kulminacyjnym obchodów było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pogotowie z przyszłości”. Uczennica naszej szkoły, Paulina Jastrzębska z kl. Ib, zdobyła II miejsce. Nagrodą była profesjonalna apteczka podróżna. Gratulujemy zwyciężczyni.