Odwiedził nas nie lada gość!

P. Parzych

spotkanie z pisarkąZa oknem mglisty listopadowy poranek otula wilgotną szarością mury naszej szkoły. Na sali gimnastycznej z głośników sączy się nastrojowa muzyczka. Na środku stoi wygodny szmaragdowy fotel, a na stoliku w porcelanowej filiżance przyjemnie paruje gorąca herbata. Dla kogo to wszystko? Dla naszego dzisiejszego gościa, na którego czekamy z niecierpliwością już od wielu dni.

Wreszcie zjawia się ta niezwykła osoba. Jest nią pani Wioletta Piasecka, pochodząca z Elbląga autorka wielu popularnych książek dla dzieci i nie tylko. Została zaproszona na spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na sali czeka kilka klas: są tu maluchy, ale też nastolatki. Za chwilę wszyscy dowiedzą się, jak zostać pisarzem i czy to zawód dla każdego, jak powstaje książka i jakich słów nie należy używać podczas pisania powieści (i wcale nie chodzi tu o brzydkie wyrazy!). Autorka opowie również o jednej ze swoich książek dla dzieci, świetnie wpisującej się we wciąż aktualne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to książka o życiu wielkiego Polaka, muzyka i polityka, Ignacego Jana Paderewskiego.

Opowieść jest tak fascynująca, że na pewno niejeden uczeń popędzi do biblioteki wypożyczyć książkę o Ignasiu, aby dowiedzieć się więcej o naszym świetnym rodaku oraz aby poznać styl pani Wioletty. Kto wie, może ktoś wieczorem otworzy czysty zeszyt i, zainspirowany dzisiejszym spotkaniem, rozpocznie własną przygodę z pisaniem książek…?

spotkanie z pisarką_1.jpg spotkanie z pisarką_2.jpg spotkanie z pisarką_3.jpg spotkanie z pisarką_4.jpg spotkanie z pisarką_5.jpg spotkanie z pisarką_6.jpg spotkanie z pisarką_7.jpg spotkanie z pisarką_8.jpg spotkanie z pisarką_9.jpg