„Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”

M. Stanecka

konkurs brd jestem widocznyJesień, to pora roku podczas, której elementy odblaskowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wiedzą o tym najlepiej laureaci XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Konkurs był formą realizacji zagadnień zawartych w programie Miejskiego Centrum BRD Nr 1 w Elblągu oraz opracowanym i wdrażanym w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu autorskim programie Małgorzaty Staneckiej promującym zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”, a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu.

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”, który został przeprowadzony w ramach realizacji autorskiego programu Małgorzaty Staneckiej promującego zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0 – III miasta i gminy Elbląg, których prace oceniono na czterech poziomach:

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0;

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas I;

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas II;

– formy literackie: hasło, wiersz, opowiadanie – uczniowie klas III.

W listopadzie 2022 r. jury dokonało oceny:

– 69 prac plastycznych;

– 35 prac literackich.

Laureaci konkursu.

Konkurs plastyczny:

Dzieci z przedszkoli i uczniowie klas 0:

I miejsce: Amelia Bukowska - Przedszkole Nr 14, Alicja Józefowska, Aleksandra Raulin, Liliana Lubańska, Aleksandra Zaniewska - Przedszkole Nr 15, Nadia Lech, Maja Wróblewska, Julia Rynkowska - Przedszkole Nr 26,  Alicja Nabakowska - Szkoła Podstawowa Nr 14.

Uczniowie klas I:

I miejsce: Weronika Osiowska, Inga Chojecka - Szkoła Podstawowa Nr 14.

II miejsce: Gabrysia Witkowska - Szkoła Podstawowa Nr 4.

II miejsce: Wiktoria Baniewicz - Szkoła Podstawowa Nr 14.

Uczniowie klas II:

I miejsce: Oliwia Szulc, Emilia Zając, Zuzanna Zielińska - Szkoła Podstawowa Nr 4.

II miejsce: Szymon Downar - Szkoła Podstawowa Nr 4, Igor Gotowała - Szkoła Podstawowa Nr 14, Julia Szulc - Szkoła Podstawowa Nr 15.

II miejsce: Nikola Karcz, Antonina Kamińska - Szkoła Podstawowa Nr 4, Lena Kosińska - Szkoła Podstawowa Nr 8, Nadia Dzierżak - Szkoła Podstawowa Nr 15.

Uczniowie klas III:

Kategoria hasło:

I miejsce: Kornel Danielewicz - Szkoła Podstawowa Nr 14.

II miejsce: Gabriel Pajor, Wiktoria Janiga, Piotr Zamłyński, Antek Figant, Julia Chwieckowicz - Szkoła Podstawowa Nr 4.

III miejsce: Ola Psiuk, Bartek Suchocki, Dawid Zbiciak, Igor Kulesza - Szkoła Podstawowa Nr 4.

Wyróżnienie: Oliwia Dobrzyniecka, Michał Kulik, Zuzia Golecka - Szkoła Podstawowa
Nr 4.

Kategoria wiersz:

I miejsce: Wiktoria Leśniak - Szkoła Podstawowa Nr 25.

II miejsce: Wiktoria Węsiora - Szkoła Podstawowa Nr 25.

III miejsce: Szymon Charewicz - Szkoła Podstawowa Nr 25.

Wyróżnienie: Lena Stackiewicz - Szkoła Podstawowa Nr 4

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zostały wręczone uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”  01.12.2022 r.

Koordynator

Miejskiego Centrum BRD Nr 1 w Elblągu

Małgorzata Stanecka

konkurs_brd_jestem widoczny_11.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_12.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_13.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_14.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_15.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_16.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_17.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_18.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_19.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_20.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_21.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_22.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_23.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_24.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_25.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_26.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_27.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_28.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_29.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_30.jpg konkurs_brd_jestem widoczny_31.jpg