Bezpieczna jazda

M. Stanecka

brd 41 bezpieczna jazdaW dniach 23 i 25 kwietnia przeprowadzony został Projekt „Bezpieczna jazda”, mający na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy ul. Mickiewicza. Uczniowie klas IV, pod opieką p. Małgorzaty Staneckiej, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Komendą Miejskiej Policji w Elblągu, przeprowadzili akcję prewencyjną.

Głównym celem akcji było kształtowanie wśród uczniów umiejętności obserwacji i oceny sytuacji na drodze oraz podejmowania właściwych decyzji, a także promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Projekt miał na celu pokazanie uczniom prawidłowych i nieprawidłowych zachowań na drodze, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na przepisy dotyczące bezpośrednio dzieci. Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami, otrzymali od uczniów klas IV medal: „Wzorowy kierowca". Kierowcy łamiący przepisy, ukarani zostali znakiem ostrzegawczym: „Możesz być sprawcą wypadku”, zostali pouczeni od policjanta. Musieli również obiecać dzieciom, że nie będą już więcej przekraczać dozwolonej prędkości.