I edycja turnieju „Z rowerem na Ty”

M. Stanecka

brd 44 z rowerem na tyW środę 19. października 2011 r. przedstawiciele uczniów klas czwartych wszystkich elbląskich szkół podstawowych, mieli okazję uczestniczyć w I edycji turnieju „Z rowerem na Ty”. Zadaniami konkursowymi, które wykonywali wszyscy uczestnicy turnieju były: rowerowy tor przeszkód – slalom rowerowy, test wiedzy z budowy roweru i przepisów prawa o ruchu drogowym, stanie rowerem w miejscu – zadanie zręcznościowe.

I miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Adrianna Dziąbowska, Dawid Olejnik i Szymon Ruciński.

Każdy uczestnik zwycięskiej drużyny otrzymał: rower, kask ochronny, rękawice rowerzysty, kilometromierz rowerowy oraz światełka odblaskowe. Po wzmożonym wysiłku na uczestników turnieju czekał poczęstunek przy ognisku w Bażantarni.