„rePETujemy”

I. Terebus

repetujemyŚwietlicowa drużyna SP4 jako jedna z 20 z całej Polski zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej ,,REPETUJEMY”. W trakcie roku szkolnego, w ramach programu będziemy rywalizować realizując poszczególne zadania. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Trzymajcie za nas kciuki!

Program edukacji ekologicznej „rePETujemy” kierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych i skupia się na pogłębieniu ich świadomości wokół problemu odpadów oraz ich wpływu na środowisko – nieumiejętne i niewłaściwe gospodarowanie nimi przyczynia się do zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody. Ma także bezpośredni negatywny wpływ na liczne ekosystemy i gatunki.

Głównym założeniem programu jest zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości życia w zdrowym środowisku poprzez zachęcenie ich do monitorowania tego, co się dzieje w najbliższej okolicy w zakresie bioróżnorodności, emisji CO2 oraz gospodarowania odpadami.

cele programu1

Zachęcanie do indywidualnej odpowiedzialności za środowisko, współtworzenie przestrzeni w szkole i domu, w których odpowiednio zarządza się odpadami, w tym prawidłowo segreguje odpady.

Strona programu: tutaj.

Film.

program_repetujemy.jpg program_repetujemy_2.jpg program_repetujemy_3.jpg program_repetujemy_4.jpg program_repetujemy_5.jpg program_repetujemy_6.jpg