Zaczynamy!

K. Pedersen

wideokonferencjaMała Akademia Językowa nie próżnuje. Najnowszy projekt, w który angażuje się Mała Akademia - projekt nie byle jaki, bo e-twinningowy - nosi nazwę „Między nami, regionami”. Kilka dni temu członkowie Małej Akademii wzięli udział w rozmowie online ze swymi koleżankami i kolegami z SSP3. Spotkanie łączyło w sobie burzę mózgów, naradę i dobrą zabawę wraz z okazją do użycia języka angielskiego. W efekcie obie drużyny przygotowały plan działań na najbliższą przyszłość. Co będą robić? I, przede wszystkim, po co?

Zgodnie z założeniami projektu, uczniowie mają za zadanie wypromować swoje miasto i jego okolice. Uczestnicy wideokonferencji postawili sobie dwa cele: po pierwsze, sporządzić mini - przewodnik turystyczny dla gości spoza Żuław. Uczniowie z „trójki” biorą na warsztat elbląską starówkę, nasza szkoła natomiast zajmie się formami przestrzennymi, których w Elblągu nie brakuje.

Po drugie, każda ze szkół stworzy komiks. Fabułą komiksu będzie jedna z lokalnych legend. Uczniowie z SSP3 zarezerwowali sobie… tak, tak, zgadliście, legendę o Piekarczyku. Któż jej nie zna?

Skoro jednak oni piszą o Piekarczyku, my musimy znaleźć sobie inny temat.

Tu zwracamy się z prośbą do naszej szkolnej społeczności: pomóżcie nam wybrać legendę o Elblągu lub jego okolicach, żebyśmy mogli zacząć prace nad komiksem. Spytajcie w rodzinach, poszukajcie w książkach, pomyślcie – razem na pewno coś znajdziemy!

wideokonferencja.jpg