penFRIENDship. Przyjaźń przez pisanie

K. Pedersen

penfrendsship1Kim są? Waszymi rówieśnikami.

Skąd są? Z Turcji.

Czego chcą? Przyjaźni i dobrej zabawy.

Grupka uczniów naszej szkoły rozpoczyna nową, fascynującą przygodę. Za sprawą Małej Akademii Językowej nawiązali kontakt z młodymi Turkami i Turczynkami, którzy odpowiedzieli na nasz post opublikowany na platformie eTwinning.

Przez najbliższy czas dzieciaki z obu krajów będą pisały do siebie maile, w których podzielą się informacjami o swoim życiu codziennym, szkole, mieście i rodzinie. Wierzymy, że błyskawicznie znajdą wspólny język i tematy do maili będą znajdowały się same. A ponieważ jedynym narzędziem do wzajemnego porozumiewania się jest język angielski, zarówno nasi uczniowie, jak ich tureccy koledzy z pewnością nauczą się wielu nowych zwrotów i utrwalą te poznane na lekcjach. Sami widzicie, korzyści jest wiele!

Kto wie, może niektóre z tak zawartych przyjaźni przetrwają dłużej, niż rok szkolny…? A kiedy sytuacja pozwoli i znowu będzie można swobodnie podróżować, być może ktoś kogoś odwiedzi naprawdę…?

Link do filmu kliknij...