Elbląg Świętuje Dzień Ziemi w Czwóreczce

E. Łomnicka

Dzień Ziemi 202422 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu odbyły się uroczyste miejskie obchody Dnia Ziemi, które zgromadziły uczniów i nauczycieli z wielu elbląskich szkół. Swoją obecnością zaszczycili wszystkichw imieniu Prezydenta Miasta Elblągprzedstawiciele UrzęduMiasta w Elblągu: Pan Dariusz Ostrowski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Miasta i Ochrony Środowiska oraz Pani Aleksandra Tykarska, Kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego i Ochrony Środowiska.

Wydarzenie rozpoczęło się od inspirującego przemówienia Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu Pani Katarzyny Wyżlic, która podkreśliła znaczenie ochrony środowiska oraz życia w zgodzie z naturąi zachęciła młodzież do aktywnego udziału w działaniach proekologicznych.

Następnie uczniowie klas czwartych zaprezentowali niezwykły występ artystyczny, którego przewodnim tematem była ochrona przyrody oraz troska o planetę. Kulminacyjnym punktem programu był ekologiczny pokaz mody, w którym  młodzi projektanci oraz modelki, aby stworzyć oryginalne kreacje, wykorzystali materiały z recyklingu.

Po występie przedstawiciele UM w imieniu Prezydenta Elbląga wręczyli nagrody oraz dyplomy dla uczniów, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami z zakresu ochrony środowiska.Nagrodzeni otrzymali równieżzdrowy i smaczny upominek od Czwóreczki zapakowany w ekologiczny jutowy woreczek, który, zgodnie z ideą recyklingu, mogą ponownie wykorzystać.

Uroczystość zakończyła się owocowym poczęstunkiem, który był nie tylko smaczny, ale również przypominał o bogactwie, jakie daje nam natura.

Ostatnim elementem obchodów było wspólne sadzenie drzewek na terenie szkoły, będące formą aktywnego przyczynienia się do walki z globalnym ociepleniem oraz poprawy jakości powietrza. Miało symbolicznie podkreślić znaczenie drzew dla życia na Ziemi i przyszłych pokoleń, a dla elbląskiej placówki stało się niemal tradycją, bowiem społeczność SP 4 posadziła już Dąb Pamięci, pod którym odtąd odbywają się uroczystości patriotyczne, Drzewo Niepodległości oraz drzewa na 75-lecie szkoły nazwane imionami bohaterów powieści patrona, Henryka Sienkiewicza.22 kwietnia dołączyły do nich nowe drzewa.

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu był wydarzeniem pełnym pasji  kreatywności, które z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników i będzie stanowić zachętę do dalszych działań na rzecz naszej planety.

Nagrodzeni uczniowie:

19. Natasha Niemcewicz, II LO

20. Julia Geiger, SOSW1

21. Hanna Duk, SP 15

22. Marcin Łucki, ZSP (SP)

23. Karol Jakubowski, ZSP (LO)

24. Samanta Parzych, ZSTI

25. Anna Bulak, IV LO

26. Hanna Masalska, SP 9.

Ewelina Łomnicka, nauczycielka języka polskiego w SP 4 w Elblągu