Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”

E. Łomnicka

narodowe czytanie3 września, w sobotnie przedpołudnie uczniowie, nauczyciele oraz dyrektorzy elbląskich szkół zebrali się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego, by wspólnie wziąć udział w Narodowym Czytaniu, ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, mającej na celu zjednoczenie się wokół nieprzemijających wartości naszego literackiego kanonu oraz propagowanie czytelnictwa. Nie zabrakło i nas.Dyrektor szkoły Katarzyna Wyżlic oraz uczennice klasy 8b: Paulina Pawłowska i Kinga Wojteczek odczytały balladę Adama Mickiewicza pt. „Rękawiczka”.

narodowe_czytanie_1.jpg narodowe_czytanie_2.jpg narodowe_czytanie_3.jpg narodowe_czytanie_4.jpg narodowe_czytanie_5.jpg narodowe_czytanie_6.jpg narodowe_czytanie_7.jpg