Kopernik… Warmia… Sukces!

Admin

kopernikLekarz, ekonomista, kanonik a przede wszystkim astronom, który na dobre wstrząsnął wyobrażeniem sobie współczesnych na temat kosmosu – wszyscy wiemy, że chodzi o wielkiego uczonego, Mikołaja Kopernika. Wielu z nas wie też, iż ten słynny człowiek żył i tworzył na naszych ziemiach, czyli na Warmii. Ale to nie wystarczy. Obecnie, kiedy obchodzimy 550. rocznicę urodzin astronoma, pora, aby cały świat usłyszał o jego nierozerwalnym i ważnym związku z naszym regionem.

Tylko jak tego dokonać?

Formą, poprzez którą bardzo łatwo przekazać podobne treści, jest poster, czyli plakat naukowy. W ramach obchodów tej ważnej rocznicy Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ogłosił konkurs „Mikołaj Kopernik – życie związane z Warmią”.

Drużyna złożona z dwóch uczniów naszej szkoły, Oscara Chmielewskiego i Bartosza Kłosowskiego (obaj z klasy 5b), wraz z opiekunką drużyny, panią Katarzyną Pedersen, wykonała właśnie taki poster i wzięła udział w konkursie.

Konkurencja była spora. Prace spływały z całego województwa, z rozmaitych szkół, lecz naszej drużynie udało się zająć II miejsce.

Gratulujemy!

kopernik_1.jpg kopernik_2.jpg