KUCHENNA REWOLUCJA W SP4

K. Wyżlic

stołowka SP4   otwarcieW czerwcu Gmina Miasto Elbląg otrzymała środki finansowe w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na realizację zadania w ramach modułu 3 - organizacja stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach, wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Program dofinansowany jest ze środków budżetu państwa i ma celu wzmocnić opiekuńczą funkcję szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

Takim wsparciem objęta została Szkoła Podstawowa nr 4. Wakacyjny chaos remontowy za nami. W wrześniu obsługa kuchni wraz z intendentką testowały nowy sprzęt i analizowały nasze dotychczasowe jadłospisy. Kuchenna rewolucja nabrała rozmiaru.

Uczniowie też zmieniają swoje nawyki żywieniowe. Efektem jest liczny udział w konkursie plastyczno - literackim pt. „Mam te moce! Jem warzywa i owoce!” i rywalizacja w zmaganiach o tytuł najlepszych kucharzy sałatki warzywno- owocowej.

Wydawać by się mogło, że nic nadzwyczajnego… A tu niespodzianka! W skład jury wszedł prezydent Miasta Elbląg pan Witold Wróblewski oraz pani Małgorzata Sowicka - dyrektor Departamentu Edukacji w Elblągu. Oj działo, się działo w Czwóreczce.