Szczepienia uczniów

K. Szczęsna

szczepienia uczniówMinisterstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. Do wiadomości dołączony jest również list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków. Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022.

Terminy szczepień podane będą po zebraniu deklaracji od rodziców lub opiekunów prawnych.

Załączniki:

1.      List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków: tutaj.

2.      Deklaracja na szczepienia: tutaj.

3.      Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19: tutaj.

4.      Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny: tutaj.

5.      Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny: tutaj.