Półkolonie z Czwóreczką

M. Stanecka

dzieci polkolonie„Dzień dobry z naturą” w ciekawym wydaniu.

W naszej szkole półkolonia odbędzie się w terminie od 09.08.2021 r. - 20.08.2021 r.

W półkolonii wezmą udział zarówno dzieci kierowane przez MOPS w Elblągu, jak i pozostałe z terenu całego miasta, zgłoszone przez rodziców.

Pełna odpłatność wynosi 250.00 zł, w tym za wyżywienie - 100.00 zł od osoby.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 7:00 do 16:00.

Program - I i II tydzień.

W programie:

1. Atrakcyjne wycieczki.

2. Spotkanie z przedstawicielem WORD i Policji.

3. Warsztaty survivalowe prowadzone przez firmę „North – East Survival” rozwijające problematykę przetrwania.

- Archer Tag – rozgrywki z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego wyposażenia (łuki, strzały zakończone gąbkami, maski ochronne)

- ,,Wyobraź sobie” – zajęcia artystyczne.

- „Leśny twórca” – warsztaty z wykorzystaniem wikliny.

- „Jestem florystą” - bukiety z kwiatów i roślin leśnych.

- Gry terenowe, tj. Gra francuska - integracja uczestników półkolonii.

- Budowa schronienia – z dostępnych w lesie materiałów.

- Pszczoły i ich życie.

- Leśna kuchnia - przygotowanie podpłomyków oraz gorącego posiłku z wykorzystaniem zebranych ziół i dzikich roślin.

- Zajęcia rekreacyjne – gry i zabawy wykorzystane podczas zajęć, m.in.:

Przeciąganie liny. Budowanie z wykorzystaniem słomek. Strzelanie z łuku. Poszukiwania ukrytego skarbu. Rozgrywki w domino (duże rozmiary). Wykonanie łuku i strzał oraz strzelanie do celu. Gra w siatkówkę. Gra w badmintona.

4. Mam talent - pokaz talentów uczestników półkolonii (prezentacja talentów, rozdanie nagród).

5. Zajęcia socjoterapeutyczne. Eliminowanie zachowań agresywnych. Wyrabianie postaw asertywnych. Wypracowanie norm akceptowanych przez środowisko (dom, szkoła). Kształcenie umiejętności, rozwiązywanie konfliktów oraz radzenia sobie
w trudnych sytuacjach.

6. Zajęcia profilaktyczne. Poszerzenie wiedzy o szkodliwości alkoholu i zażywania narkotyków, ich negatywnego wpływu na organizm człowieka. Przeciwdziałanie
i redukowanie przemocy. Wyrabianie umiejętności rozwiązywania konfliktów. Umiejętność organizacji czasu wolnego bez używek i przemocy. Wyrabianie nawyku troski i poszanowania mienia własnego, jak i innych.

7. Podsumowanie półkolonii (rozdanie dyplomów i upominków).

Wszystkim uczestnikom życzymy udanego wypoczynku.

*Kierownik półkolonii zastrzega sobie prawo zmiany programu.