„Akademia wzorowej edukacji" - rekrutacja

M. Pruszak

AWE1Od 1 września 2021 roku nasza Szkoła będzie realizować atrakcyjny projekt unijny pn. „Akademia Wzorowej Edukacji”. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów. Udział we wszystkich formach wsparcia zaplanowanych w ramach projektu jest dobrowolny i bezpłatny. Projekt jest przeznaczony dla uczniów wybitnie uzdolnionych obecnych klas IV-VI oraz dla uczniów obecnych klas III - VI mających trudności w nauce z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki oraz języka angielskiego.

Zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych (min. 4,75 na I półrocze 2020/21) będą prowadzone w CSE Światowid w Elblągu. Uczniowie ci będą również otrzymywać stypendium naukowe w wysokości przez okres dziesięciu miesięcy.

Zajęcia dydaktyczno-wspierające podnoszące kompetencje matematyczno-przyrodnicze, informatyczne i językowe  dla uczniów obecnych klas III – VI mających trudności w nauce będą prowadzone przez nauczycieli SP4  na terenie naszej szkoły.  Poza tym uczniowie będą mieć zajęcia w CSE Światowid.

Zachęcamy do udziału w projekcie. Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu uczniów zdecyduje komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Szkoły głównie na podstawie wyników nauczania za I półrocze bieżącego roku szkolnego. Zapisy uczniów będą prowadzone w marcu i kwietniu 2021 roku.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie naszej szkoły w zakładce PROJEKTY UNIJNE - Akademia wzorowej edukacji.