Mamy to!!!

P. Parzych

grant ESWIPStowarzyszenie Przyjaciół Czwórki, przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 oraz Szkolnym Kołem Wolontariatu otrzymało grant w wysokości 1000 złotych na organizację akcji pt. „Podaruj uśmiech na święta” w ramach programu IMPULS. W ramach projektu wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 4 zorganizują warsztaty plastyczne i kulinarne o tematyce bożonarodzeniowej. Do udziału w spotkaniu zaproszą całą społeczność szkolną a także członków społeczności lokalnej, w szczególności seniorów.

Podczas warsztatów wykonane zostaną ozdoby świąteczne, i pierniki które trafią przed Bożym Narodzeniem do ludzi chorych, samotnych, a także będących pod opieką pracowników socjalnych.

Wspólnie spędzony czas pozwoli na wymianę doświadczeń, poznanie i utrwalenie świątecznych zwyczajów, integrację.

CELE PROJEKTU:

1. Wykonanie ozdób świątecznych i pierników dla osób samotnych,niepełnosprawnych, chorych.
  2. Integracja społeczności szkolnej i lokalnej.
  3. Wymiana doświadczeń, poznanie zapomnianych zwyczajów świątecznych.
  4. Uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi, zachęcanie do działania w wolontariacie.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań – będziemy informować o realizacji tej inicjatywy.

CCI01122021.jpg