• Z życia szkoły.jpg
 • Z życia szkoły_1.jpg
 • Z życia szkoły_2.jpg
 • Z życia szkoły_3.jpg
 • Z życia szkoły_4.jpg
 • Z życia szkoły_5.jpg
 • Z życia szkoły_6.jpg
 • Z życia szkoły_7.jpg
 • Z życia szkoły_8.jpg
 • Z życia szkoły_9.jpg
 • Z życia szkoły_10.jpg
 • Z życia szkoły_11.jpg
 • Z życia szkoły_12.jpg
 • Z życia szkoły_13.jpg
 • Z życia szkoły_14.jpg
 • Z życia szkoły_15.jpg

ROZPOCZYNAMY OBCHODY JUBILEUSZOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W ELBLĄGU!

S. Baranowska

Zdjęcie szkoly 211 listopada to szczególny dzień. Wydarzenia z 1918 r. ukształtowały Polaków, dlatego w bieżącym roku pragniemy uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Będzie to czas wspomnień, refleksji i wspólnego świętowania. To czas rozpoczynający Jubileusz 75-lecia istnienia naszej placówki. To chwila, która pozwoli zatrzymać się w biegu, spojrzeć wstecz i ocenić przebytą drogę. 75 lat w wymiarze historycznym nie jest okresem zbyt długim, jednak dla życia szkolnego to czas, który przyniósł mnóstwo wspaniałych idei, który pozwolił spotkać wielu wyjątkowych ludzi. Chcielibyśmy, żeby wspomniany Jubileusz ocalił od zapomnienia bogatą historię, która drzemie w znanych nam wszystkim murach.

Zachowując szacunek dla poprzednich pokoleń i ich dokonań, chcemy budować w obecnych uczniach poczucie tożsamości z tym miejscem, w którym młodzież spędza znaczną część swojego życia.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Gości, Absolwentów, Uczniów, Pracowników i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły obchodów tego ważnego dla nas święta. Postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie i dzielić się z Państwem interaktywnie podejmowanymi inicjatywami.  Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony szkolnej oraz Facebooka, gdzie na bieżąco będą przedstawiane efekty naszych działań.

Choć nasze inicjatywy rozpoczynają się już teraz, to maj będzie miesiącem, w którym planujemy uroczyście podsumować 75 lat funkcjonowania placówki. Jednym z zaplanowanych działań jest Festyn Rodzinny, który w zamyśle ma być spotkaniem wielopokoleniowym. Największym przedsięwzięciem będzie stworzenie muralu. Jego odsłona nastąpi wiosną.  Od października do maja w szkole będą odbywały się różne konkursy i inicjatywy związane z obchodami. Już dziś uczniowie mają okazję zapoznać się z plakatami, gazetkami nawiązującymi do tradycji, a także do postaci Henryka Sienkiewicza, który jest patronem szkoły. Wkrótce będzie możliwy wirtualny spacer po naszej placówce. Mamy nadzieję, że Absolwenci z sentymentem i przyjemnością jeszcze raz „przejdą” korytarzami tak dobrze znanego im miejsca.

Zachęcamy do zaangażowania się w obchody Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 4.  

Zdjęcie szkoly_1.jpg